25 milyon kullanıcılı Revolut’tan 4 kripto para için staking desteği

Dünya çapında 25 milyon müşterisi olduğu bildirilen İngiltere merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, İngiltere ve Avrupa Ekonomik Alanı’ndaki müşterileri için kripto hizmetini başlatıyor.

AltFi’nin aktardığına göre, test aşamasında olan ve uygulama kullanıcılarının kripto varlıklarından gelir elde etmelerine olanak tanıyan staking hizmetinin lansmanı bu hafta tam anlamıyla gerçekleştirilecek.

Yüzde 11.65 ila yüzde 2.99 arasında pasif gelir imkanı

Şu anda stake etme işlemi DOT, XTZ, ADA ve ETH ile sınırlandırılırken ödüller yüzde 11.65 ila yüzde 2.99 arasında değişiyor.

Bu arada Revolut’ta kriptonun kullanıma sunulması, ilk olarak Kasım 2017’de gerçekleşti. O zamandan bu yana, premium kullanıcılar için Bitcoin ‘cash back’ gibi ürünlerin piyasaya sürülmesiyle önemli bir gelir kaynağı haline geldi.

Şirket şu anda neredeyse 100 farklı kripto para ve varlıkta alım satım yapmanın yanı sıra kripto para bakiyelerini kullanarak alışveriş yapma seçeneği de sunuyor.

Müşterilerine kripto para ve blok zinciri temelleri hakkında ücretsiz dersler sunan Revolut ayrıca programı tamamlayanları ücretsiz kripto para ile ödüllendiriyor. Temmuz 2022’deki ilk ayında 1 milyondan fazla kişi bu kursa katılmıştı.

Stake etme nedir? Staking güvenli midir?

Kriptoda stake etme, bir cüzdandaki bir kripto para sahibinin, bir blok zinciri ağının güvenliğini ve işleyişini desteklemeye yardımcı olmak amacıyla varlıklarını belirli bir süre için ödünç vermesine ediyor.

Bunu yapan kişiler destekleri karşılığında, ‘staker’ yeni basılan ’lar veya işlem ücretlerinin bir kısmı şeklinde ödüller kazanıyor. Bu prosedür ağ güvenliğini artırmaya yardımcı oluyor.

Bir kripto para, stake etmeyi destekliyorsa (ki bu her zaman geçerli değil), varlığınızın bir kısmını “stake edebilir” ve zaman içinde yüzdeye dayalı bir pay kazanabilirsiniz. Stake edilebilen popüler kripto paralar arasında , Tezos, Cosmos, Solana ve Cardano bulunuyor.

risk içeriyor, bu yüzden finansal bir getiri ile ödüllendiriliyor. Kripto stake etmenin güvenliğine bağlı olan faktörler arasında; kullanılan stake platformunun güvenliği, blok zinciri ağının genel güvenliği, bilgisayar korsanlığı veya diğer kötü niyetli saldırı riskleri bulunuyor.

Yorum Bırak