27 yaşındaki iki gencin kurduğu kripto firmasına 25 milyon $ yatırım

ABD’nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs’ta çalışmış olan Mahesh Ramakrishnan ve Salvador Gala’nın kurduğu kripto para firması Escape Velocity, içinde a16z ve Castle Island’ın da olduğu bazı büyük risk sermayesi yatırım şirketlerinden toplamda 25 milyon dolar fon toplamayı başardı.

“Krize rağmen ilgilerini çekmeyi başardık”

İkili, bant genişliği ve bilgi işlem gücü gibi dijital emtiaların merkeziyetsizliğine odakanan bir yatırım tarzı benimsediklerini söylerken kripto para sektörünün içinde bulunduğu güven krizine rağmen endüstri devlerinin dikkatini çekmeyi başardıklarını belirttiler ve şu ifadeleri kullandılar:

“Önümüzdeki 15 yıl büyümekle ve teknolojinin yayılmasıyla geçecek. Şu an çok fazla bilgisayar ve çok fazla donanım söz konusu. Paraya çevrilebilecek ciddi bir kapasite bulunuyor. Bu fazla kapasitenin paraya çevrilebilmesini ciddiye alıyoruz ve bu yönde yatırım yapmaya devam edeceğiz”

Ne tür yatırımlar yapıyorlar?

Oluşturulan yeni fon, erken dönem projelerine yatırım yapmayı plânlıyor. Bu projeler daha çok kablosuz ya da enerji tarzı merkeziyetsiz ağlara ya da bu teknolojiye geçişi sağlayan araçlara yatırım yapacak. Projelere 250 bin ilâ 1 milyon dolar arasında yatırım yapılacak. Fonun 3’te 1’i ise ilerleyen dönemde çıkacak olan projeler için saklanacak.

İkilinin şimdiden yatırımlara başladığı ve Xnet ile Andrena adındaki şirketlere yatırım yaptığı belirtildi.

Yorum Bırak