3AC’yi iflas ettiren Su Zhu’ya 25 milyon dolarlık yeni yatırım!

İflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucuları olan Su Zhu ve Kyle Davies’in GTX adında yeni bir kripto para borsası kuracakları ve 25 milyon dolar yatırım alma konusunda sona geldikleri belirtildi.

Çin medyasından Wublockchain’e konuşan Su Zhu kısa bir açıklama yaptı ve “Evet, doğru. Şu an yorum yapmayacağım. Sadece şirketi kurmakla uğraşıyoruz” dedi.

Batan şirketlerin hakları trade edilecek!

Yeni kurulacak olan GTX borsası ise çok ilginç bir tarzda çalışacak. Borsada, batan birçok kripto şirketinde hak sahibi olan alacaklıların, hakları işlem görebilecek. Örnek olarak FTX borsasında resmen hakkı bulunan ve para kaybeden bir yatırımcı, bu haklarını daha ucuz bir fiyata satıp parasını alabilecek. O hakkı satın alan karşı taraf da, borsadaki hak sahibi kişinin yerine geçecek ve haklar ödendiği zaman (eğer ödenirse) satın aldığından daha fazla bir para elde etmiş olacak.

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu, yaptığı büyük kaldıraçlı işlemlerle biliniyordu. Birçok büyük şirket için trade yapan ve özellikle Terra LUNA çöküşünden sonra iflas eden 3AC, sektörün düşüşünde büyük rol oynamıştı. 3AC’nin iflasından hemen sonra, bu şirket içinde pozisyonları olan Celsius da batmıştı.

Yeni kurulacak olan GTX borsasının yönetiminde önemli isimlerin olması bekleniyor. Şirketin CTO’su olması beklenen Kent Deng daha önce Alibaba, Tencent ve Huawei’de çalışmıştı. Pazarlama yöneticisi olacak kişi Leslie Lamb de, Amber Group’un kurumsal satış yöneticisiydi.

Şirket kurucuları olan Zhu ve Davies’in sırasıyla Dubai ve Bali’de oldukları tahmin ediliyor.

 

Yorum Bırak