5 altcoin, Huobi’den liste dışı ediliyor

Tron’un kurucusu Justin Sun’ın danışmanlığını üstlendiği, önde gelen borsası Huobi, bazı kripto paraları platformundan kaldırmaya devam ediyor. Son dönemde birçok kripto parayı üst üste liste dışı eden borsa, beş kripto parayı da çıkarıyor.

Huobi’den yapılan açıklamaya göre, 20 Şubat’ta ANC (Anchor Protocol), HIT (HitChain), PVT (Pivot), UIP (UnlimitedIP) ve RCCC’de (RCCC) alım satımlar sonlandırılacak. İlgili kripto paralar, listeden çıkarıldıklarında para yatırma işlemleri de kapatılacak ve para çekme işlemleri ise bir süre daha devam edecek.

Söz konusu varlıkların liste dışı edilme gerekçesi ise “blok zinciri ekosisteminin sağlıklı gelişimini desteklemek” şeklinde açıklandı. Huobi, geçen ay 50’ye yakın kripto parayı platformundan kaldırmıştı.

CoinGecko verilerine göre Huobi, son 24 saatte 660 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı. Borsa üzerinde 872 işlem çiftiyle 600’den fazla coin listeleniyor.

2013 yılında kurulan ve faaliyetlerine Çin’de başlayan Huobi, bugün ise Seyşeller’de kayıtlı. Borsa, daha önce Oracle şirketinde bilgisayar mühendisi olarak görev yapan Leon Li tarafından kuruldu. Huobi’nin Hong Kong, Güney Kore, Japonya ve ABD’de ofisleri var.

Yorum Bırak