50 milyon Amerikalı kripto para yatırımcısı: Coinbase anketi

SEC ile birçok sorun yaşamasına rağmen kripto alanındaki geliştirmelerini sürdüren ve geçtiğimiz hafta Ethereum 2. katman projesini tanıtan Coinbase borsası, düzenlediği yeni anketin sonuçlarını açıkladı.

50 milyon Amerikalıda kripto var

Yetişkin nüfusun %20’sinin kripto para sahibi olduğu belirtilen ankette, toplam kripto yatırımcısı rakamının ise 50 milyon olduğu aktarıldı. 2200 kişiye yönelik yapılan ankette katılımcılar ayrıca dünya finans sisteminin de adaletsiz olduğunu belirttiler. Bunu söyleyenlerin oranı %67’ydi.

%76’lık kısım “kripto geleceğimiz” dedi

Birçok ülkede olduğu gibi ABD’de de genç nüfusun kriptoya olan ilgisinin, yaşlılara oranla daha fazla olduğu görülüyor. Anket sonuçlarında %76’lık kısmın “kripto paralar ve blok zinciri teknolojisi geleceğimizdir” demesi dikkat çekerken, bu grubun büyük bölümünü Z jenerasyonu ve 1981 ile 1996 arasında doğan Milenyaller oluşturdu.

“Finansal sistem artık güncellenmeli…”

Coinbase anket sonuçlarını paylaştığı yazının sonunda ise politikacılara da bir mesaj verdi. Birçok finansal sistemin 100 yıldan bile önce oluşturulduğu belirtilen açıklamada artık teknolojiye ayak uydurmanın vaktinin geldiği ve bu sebeple, finansal sistemin de kendisini güncellemesi gerektiği ifade edildi.

Yorum Bırak