ABD Kongresi’ndeki kripto oturumuna katılacak isimler belli oldu

ABD Kongresi’nde önümüzdeki hafta kripto paralarla ilgili bir oturum gerçekleştirilecek. Oturuma katılacak isimler de belli oldu.

ABD’deki aylardır devam eden düzenleyici baskılardan sonra Kongre’deki yeni bir komite, Biden yönetiminin kripto endüstrisine yönelik hamlelerine karşı çıkıyor.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi bünyesinde başkanlığını cumhuriyetçilerin yaptığı yeni Dijital Varlıklar Alt Komitesinin oturum başlığı “Tesadüf mü, Koordineli mi? Yönetimin Dijital Varlık Ekosistemine Saldırısı” olarak adlandırıldı. Oturumda finansal düzenleyicilerin kripto şirketlerine karşı son eylemleri değerlendirilecek.

Sektörden oturuma katılacak olan isimler belli oldu. Katılımcılar arasında Bitgo’dan Coinbase borsasına kadar birçok yetkili isim yer alıyor.

Buna göre komite karşısında beyanlarda bulunacak isimler, saklama şirketi Bitgo’nun CEO’su Mike Belshe, Penn State Dickinson Law Üniversitesi Profesör Tonya M. Evans, Coinbase borsasının Baş Hukuk Yöneticisi Paul Grewal, ABD Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) Eski Kıdemli Denetçi Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Jonathan Gould’dan oluşuyor. Bu isimlere önümüzdeki günlerde yenilerinin de eklenebileceği belirtiliyor.

Dijital Varlıklar Alt Komitesinin oturumu, 9 Mart 2023 Perşembe günü TSİ 22.00’de gerçekleştirilecek.

Yorum Bırak