ABD medyası yazdı: SEC’nin hedefinde şimdi de USDC var

ABD’li regülatörlerin kripto para şirketlerine yönelik operasyonları devam ediyor. Hem New York regülatörü NYDFS hem de SEC’nin uyarı gönderdiği Paxos’un ardından şimdi de Circle şirketinin hedefte olduğu iddia ediliyor.

ABD medyasında yer alan haberlere göre; BUSD’nin kayıtsız menkul kıymet olduğunu iddia eden SEC, USDC konusunda Circle şirketine de bir uyarı mektubu gönderebilir. ABD’li kaynaklar, tüm sabit coin ihraççılarının en sonunda SEC tarafından ya cezalandırılacağını ya da dava edileceğini belirtirlerken, bu şirketlerin de yine SEC’ye karşı dava açabilecekleri aktarılıyor.

Bilindiği gibi Paxos şirketi dün akşam yaptığı açıklamada, SEC karşısında haklarını sonuna kadar savunacağını ve dava açma seçeneğini de kullanabileceğini belirtmişti.

Circle aynı kadere mi maruz kalacak?

Circle şirketinin, SEC’nin ve NYDFS’nin BUSD konusunda Paxos’a yapılan hamlelerin arkasında olduğu iddia ediliyor. Rakibine büyük darbe indiren USDC ihraççısı şirket, aynı kadere maruz kalma tehlikesiyle de karşı karşıya… Hatırlanacağı üzere ödeme devi PayPal da, SEC baskısından ötürü sabit coin projesini askıya almıştı.

Paxos şirketi BUSD’nin menkul kıymet olduğu iddialarına karşı çıkıyor. Aynı tepkiyi Circle şirketinin de USDC için vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorum Bırak