Analist Will Clemente: Bitcoin 2 önemli bölgeyi aştı

Bitcoin’in 23 bin doların üzerine çıkması ve bu bölgede tutunması analistlerin de yeni rakamlarla yeni değerlendirmeler sunmasını sağlıyor. Bu analistlerden bir tanesi olan Will Clemente de en büyük kripto paranın son olarak hem kısa dönem hem de uzun dönem yatırımcıların taban maliyetini aşmayı başardığını dile getirdi.

675 bin takipçili Twitter hesabından Bitcoin’ün yükselişini değerlendiren Clemente şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin 22 bin 300 dolar seviyesini aşarak uzun vadeli yatırımcı taban maliyetini geride bıraktı. Kısa vadeli yatırımcı taban maliyeti de 18.900 dolarda geçilmişti. Ortalama yatırım seviyesi de atık suyun altında olmadığı için yatırımcı davranışında da değişim görülüyor. Bu durumun son 3 kez görüldüğü zamanlar aşağıdaki grafikte mevcut”

Grafikte benzer hareketlerin 2012, 2016 ve 2019 yıllarında yaşandığı ve bu hareketlerin ardından ise Bitcoin’de çok ciddi yükselişlerin geldiği görülüyor. Zincir üstü veri platformu Glassnode da geçtiğimiz günlerdeki değerlendirmesinde Bitcoin’de görülen son yükselişlerin; 2018/2019 ayı sezonu ile 2020’deki Kovid krizinden bu yana ilk kez 3 taban maliyet bölgesinin geçilmesini sağladığını belirtmişti.

Yorum Bırak