Andrew Tate ve kardeşinin Bitcoin’lerine el konuldu

Romanya polisi aralık ayında Andrew Tate ve kardeşi Tristan Tate’i insan kaçakçılığı iddiasıyla tutuklamıştı. İnsan kaçakçılığı iddialarına ek olarak Andrew Tate tecavüzle de suçlanmıştı. Bazıları bu iddiaların asılsız olduğunu söylerken yürütülen soruşturma kapsamında Tate ve kardeşinin Bitcoin’lerine de el konuldu.

Toplamda 21 BTC ele geçirildi

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, Andrew Tate’den toplanan fiziksel cüzdanın içinde 5 BTC bulundu. Kardeşinin cüzdanında ise yaklaşık 16 BTC olduğu tespit edildi. El konulan Bitcoin’lerin toplam değeri, mevcut piyasa fiyatına göre yaklaşık 500 bin dolara denk geliyor.

“600 bin doları 12 milyon dolar yaptım” demişti

Şu anda Andrew Tate ve kardeşinin kaç Bitcoin’e sahip olduğu bilinmiyor. Tate, katıldığı bir podcast sırasında, yatırımdan elde ettiği kârı açıklayarak “600 bin doları 12 milyon dolara çevirdim” demişti.

Romanya polisi, Tate kardeşlerin yalnızca Bitcoin’lerine el koymadı. Soruşturma kapsamında Rolls Royce, Aston Martin ve Lamborghini gibi süper arabaları, lüks saatleri ve altınları dahil olmak üzere toplamda 4 milyon dolarlık varlıklarına el konuldu.

Yorum Bırak