B2C2 analistinden Bitcoin yorumu: 25 bin dolar kritik seviye

Bitcoin Ağustos ayından bu yana geldiği en yüksek seviye olan 23 bin doları aşmaya çalışıyor. Son yükselişlerle birlikte Bitcoin’in 2023 yılı performansı birçok emtiayı geride bırakırken, bu rallinin devam edip etmeyeceği ise merak konusu…

“Geçilmesi durumunda yeni yatırımcı gelir”

Kripto para endüstrisinde en büyük likidite sağlayıcı şirketlerden biri olan B2C2 analisti Adam Farthing, Bitcoin’de belirleyici olacak seviyenin ise 25 bin dolar bölgesi olduğunu belirtti:

“BTC’nin 25 bin dolardaki direnci muhtemelen kritik bir seviye olacak. Kırılması zor bir bölge ancak burasının da geçilmesi halinde, çok daha fazla yeni yatırımcı buraya dahil olacak ve yeni para akışı sağlanacaktır”

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Manas Agrawal ise, yeni likidite girişi olmadan rallinin sürmesinin zor olduğunu belirterek, “Yeni sermaye girişinin 2023 yılında başlayacağını düşünüyoruz. Bundaki en önemli etkenlerden biri regülasyonların gelişiyle birlikte sektöre dahil olacak olan kurumsal şirketlerdir” dediler.

Kripto paralardaki son fiyatlanma analistlerin ortak bir fikirde buluşmasını da engelliyor. Bazı analistler, bu yükselişin 2022’deki büyük çöküşlerden sonra bir toparlanma olduğuna inanırken, bazıları ise bu durumun sadece kısa pozisyonların tasfiyesiyle gelen bir yükseliş olduğunu iddia ediyorlar.

Yorum Bırak