Bankman-Fried’in kefaletini imzalayan gizli isimler ortaya çıktı

ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, Sam Bankman-Fried’in 250 milyon dolarlık kefaletini imzalayanların ortaya çıkmasını sağlayan belgelerin resmi olarak açıklanmasına karar verdi. Bankman-Fried’in anne ve babasının yanı sıra, kefaleti imzalayan diğer kişilerin Stanford Hukuk Fakültesi eski Dekanı Larry Kramer ve Stanford Araştırma Bilimcisi Andreas Paepcke olduğu ortaya çıktı. Mahkeme belgelerine göre, Andreas Paepcke 200 bin dolar, Larry Kramer ise 500 bin dolar kefil oldu.

Belgelerin açılması, ilk olarak 3 Ocak’ta Inner City Press tarafından talep edildi. Daha sonra, davaya başkanlık eden yargıç Kaplan, kefalet ortak imzacılarının daha önce gizlenen kimliklerini redakte etti.

Bankman-Fried’in kefaletini imzalayanlarla bağlantısı

Hem Paepcke hem de Kramer arasındaki bağlantı, Stanford Üniversitesi ile olan ilişkileri. Kaliforniya’daki bu okulun kadrosunda Bankman-Fried’in ebeveynleri Joseph Bankman ve Barbara Fried de yer alıyordu. Özellikle, her iki ebeveynin de Stanford Hukuk Fakültesi’nde çalışıyor olması Kramer ile olan bağlantıyı sağlıyordu.

Sam Bankman-Freid’in kefaletinin finansmanından sorumlu olanların kimliği, kasım ayında tutuklanıp ABD’ye iade edilmesinden bu yana, sürekli bir soru işaretiydi.

Bankman-Fried, “açıklamayın” demişti

Sam Bankman-Fried’in avukatları, kefalet belgesinde imzası olan iki ismin kamuoyuna açıklanmaması istemişti. Bankman-Fried’in avukatları taleplerinde, “Kalan iki kefilin kimliği kamuya açıklanırsa, büyük ihtimalle medyanın ilgisini çekecekler ve davayla önemli bir bağlantıları olmamalarına rağmen, muhtemel bir hedef olarak görülecekler” ifadelerini kullanmışlardı.

Yorum Bırak