Beklenen Shiba Inu (SHIB) ağı Shibarium sonunda başlatılıyor

Shiba Inu’nun heyecanla beklenen katman-2 ağı Shibarium, gelecek haftadan itibaren beta modunda başlatılacak. SHIB ekosisteminde yer alan bir geliştirici tarafından ortaya atılan bu bilginin yanı sıra, ağ ’larından olan Bone ShibaSwap (BONE) Twitter hesabından da yine benzer bir açıklama yapıldı.

BONE hesabından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Shiabrium Beta gelecek haftadan itibaren hazır olacak. Bir milyondan fazla Shiba yatırımcısı çok düşük işlem ücretleriyle artık BONE alabilecek ve ayrıca her işlemde de SHIB yakacaklar. Shiba ekosistemindeki her şey için BONE’a ihtiyacınız olacak”

Yönetişim token’ı BONE

Shibarium, Ethereum için bir katman-2 çözümü olan Polygon gibi, benzer amaçlarla tasarlandı. Bu yeni ağ sayesinde geliştiriciler, blok zinciri üzerinde yeni token’lar da üretebilecekler. Shibarium, yönetişim token’ı olarak BONE kullanacak. Ölçeklenme sorununun çözülmesiyle birlikte de hem işlemler hızlanacak hem de gaz ücretleri düşecek. Gaz ücretleri de yine BONE ile ödenecek.

Ne zaman başlatılacağı uzun süredir merak konusu olan Shibarium’da lider geliştirici Shytoshi Kusama, kimsenin hayal kırıklığı yaşamaması için kesin bir tarih vermek istemediğini söylemişti.

Yorum Bırak