Binance, 620 milyon dolarlık BNB yaktı

Binance, her çeyrek dönemde yaptığı yakımlara devam etti. Son olarak 620 milyon dolar değerinde 2 milyon 64 bin 494 adet BNB yakıldı, bir başka deyişle dolaşımdan tamamen kaldırıldı. Borsadan yapılan açıklamada, coin’lerin 7 bin 183 adedinin de “Pioneer Burn Program” vasıtasıyla yakıldığı kaydedildi.

Binance’in her çeyrekte yaptığı yakımlar, BNB’nin toplam arzı 100 milyon oluncaya kadar devam edecek. Binance son olarak Ekim ayında coin yakımına gitmiş ve bu dönemde 575 milyon dolarlık BNB yakılmıştı.

Yapılan işlem Binance’in toplamda 22. yakım operasyonu oldu.

Yakım, belli bir miktar kripto paranın dolaşımdan tamamen çıkarılması ve arzın azaltılması anlamını taşıyor. Çoğunlukla ilgili kripto paranın fiyatının desteklenmesi ve uzun vadede değerini koruması ya da artırması amacıyla gerçekleştiriliyor.

Bugüne kadar 44 milyondan fazla BNB yakıldı

Binance, BNB yakmaya kripto paranın piyasaya çıktığı 2017 yılında başlamıştı. O sırada toplamda 100 milyon BNB yakılacağı taahhüt edilmişti ve bu miktar da toplam arzın yüzde 50’sine denk geliyor. Bugüne kadar yakılan BNB miktarı ise 44 milyonu aştı. 44 milyon BNB’nin mevcut fiyatlarla değeri 14vmilyar dolara yakın.

Yorum Bırak