Binance CEO’su CZ’den BUSD açıklaması: Desteklemeye devam edeceğiz

New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın , Paxos’a BUSD üretimini durdurma talebinde bulunmasının ardından, Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa dönemli bir yol haritası açıkladı.

BUSD’nin gerçek sahibinin Paxos olduğunu belirten CZ, tüm fonların güvende olduğunu ve bir süre daha BUSD’ye destek olmaya devam edeceklerini söyledi. CZ’nin tweet’leri şu şekilde:

“Paxos, NYDFS tarafından regüle ediliyor”

BUSD, Paxos tarafından çıkarılmaktadır. Tüm fonlar güvendedir. Paxos, NYDFS tarafından regüle edilmektedir. Bize söylediklerine göre bu kurum onlardan BUSD ihracını durdurmalarını talep etti.

“Hizmetler devam edecek”

BUSD’nin tek sahibi Paxos’tur. Sonuç olarak BUSD’nin piyasa değeri zamanla kademeli olarak düşecektir. Ayrıca Paxos, BUSD hizmetlerine de devam edecek ve ödemeleri de yapmayı sürdürecektir.

“Fonlar güvende”

Paxos bize fonların güvende olduğunun ve bankalardaki rezervleri vasıtasıyla tamamen korunduğunun garantisini verdi. Ayrıca farklı denetim şirketlerinin kontrolünden geçtiklerini de belirttiler.

SEC ve Paxos arasında olduğu iddia edilen davayla ilgili bilgim yok. Sadece gazetelerde yazanları okudum. Dava tamamen Paxos ve SEC arasında… ABD kanunları konusunda bir uzman değilim. Ancak BUSD’nin bir menkul kıymet olmadığını düşünüyorum. Kâr amacı güdülerek alınmıyor.

“Menkul kıymet görülürse etkileri büyük olur”

Eğer BUSD, mahkemeler tarafından menkul kıymet olarak görülürse, bu yargı bölgelerindeki kripto gelişimi açısından bu kararın geniş etkileri olacaktır.

“Ana işlem çifti olmaktan çıkabilir”

Öngörülebilir bir geleceğe kadar BUSD’yi Binance olarak desteklemeye devam edeceğiz. Kullanıcıların yavaşça diğer sabit coin’lere geçeceğini tahmin edebiliyoruz. Ürün ayarlamalarımızı da buna göre yapacağız. Örnek olarak BUSD’yi ana işlem çifti olarak kullanmayabiliriz.

Bazı piyasalardaki regülasyon belirsizliklerinden ötürü bu yargı bölgelerinde değişik ürünleri deneyeceğiz. Böylece kullanıcılarımızı da herhangi bir zarardan uzak tutmuş olmayı planlıyoruz.

Yorum Bırak