Binance CEO’sundan ABD iddialarına yanıt: Asılsız

Binance’in global operasyonlarının arkasındaki şirket olan Binance Holdings’in ABD’de bankalar ve hizmet aldığı diğer şirketlerle ticari bağlantılarını koparma konusunu araştırdığı öne sürüldü.

Bloomberg’ün haberine göre şirket, ABD’deki girişim sermayesi yatırımlarını da gözden geçiriyor. Bunun yanı sıra haberde, borsanın Circle’ın USDC’si de dahil olmak üzere ABD merkezli projelerin ’larını listeden çıkarmayı değerlendireceği de kaydedildi.

Binance’in Binance Holdings’e bağlı olmayan ABD kuruluşu Binance US’in ise ülkeden çıkış yapma planının olmadığı belirtildi.

Binance CEO’su ‘listeden çıkarma’ iddiasına yanıt verdi

CEO’su Changpeng Zhao, ABD merkezli projeleri listeden çıkarmayı değerlendirecekleri iddiasını yalanladı. Bu haberin asılsız olduğunu ifade eden Zhao, ABD’deki potansiyel yatırımları ise şu an için geri çektiklerini belirtti. Zhao, “ABD’deki bazı potansiyel yatırımları ve iflas etmiş şirketlere verilen teklifleri şimdilik geri çektik. İzin bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Binance Holdings’in ABD’de hizmet verme yetkisi yok

Binance Holdings, ABD’deki kripto müşterilerine hizmet verme yetkisine sahip değil. Alternatif olarak, bağımsız olduğunu iddia eden ve ABD’den ayrılmak gibi bir hedefi olmayan çok daha küçük bir borsa olan Binance.US var.

Zhao, bu haftanın başlarında potansiyel geri çekilmenin sinyalini vermişti. Zhao, Paxos şirketinin Binance markalı Binance USD (BUSD) sabit coin’ini çıkarmayı durduracağını açıklamasının ardından pazartesi günü Twitter’da yaptığı açıklamada, “Belirli pazarlarda devam eden düzenleyici belirsizlik göz önüne alındığında, kullanıcılarımızın herhangi bir zarardan korunmasını sağlamak için bu yargı alanlarındaki diğer projeleri gözden geçireceğiz” demişti.

Kripto kredi platformu Nexo, ayrılacağını duyurmuştu

Bloomberg’e göre, Binance Holdings, ABD’li firmalarla ilişkilerini sınırlamaya ya da sonlandırmaya başlarsa, FTX’in çöküşünün ardından regülatörlerin artan baskısı nedeniyle bu pazardan uzaklaşan ilk ya da son dijital varlık firması olmayacak. Nexo aralık ayında, birden fazla eyaletten gelen faaliyet durdurma taleplerinin ardından ABD pazarındaki ürün ve hizmetlerini aşamalı olarak durdurmayı planladığını açıklamıştı.

Yorum Bırak