Binance, yeni rezerv kanıtı sistemine 4 kripto para ekledi

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, rezerv kanıtı (PoR) sistemine dört kripto para daha ekledi. Bunlar; SHIB, DOT, SOL ve CHZ’den oluştu.

Yapılan duyuruda, “Kullanıcı fonları üzerinde şeffaflık sağlama çabalarını sürdüren Binance, hassas bilgileri gizli ve daha güvenli tutan bir sıfır bilgi doğrulama yöntemi olan zk-SNARK’ları rezerv kanıtı (POR) doğrulama sistemine eklemekten heyecan duyuyor.” ifadeleri kullanıldı.

Toplam doğrulanabilir varlık sayısı 13 token’a çıktı

Yükseltmeye ek olarak sisteme yeni 4 token’ın eklenmesiyle Binance’teki toplam doğrulanabilir varlık sayısı 13 popüler token’a ulaştı.

Önümüzdeki haftalarda daha fazla zk-SNARK eklenmesi bekleniyor

Lider borsa, önümüzdeki haftalarda şirketin PoR listesine daha fazla kripto para ve güvenliği artırmak için daha fazla zk-SNARK ekleyeceğini de bildirdi.

Yapılan açıklamada, “Binance, önümüzdeki haftalarda POR sistemine daha fazla token eklemeyi planlıyor. Doğrulama işlevi daha güvenilir, güvenli ve özel hale getirilmeye devam edecek. Bu, zk-SNARKs uygulamamızın ilk versiyonu. Sistemi geliştirmeye devam edebilmemiz için topluluktan geri bildirim almayı dört gözle bekliyoruz.” dendi.

Binance, rezervlerinin yatırımcı varlıklarına oranının 1:1 olduğunu kanıtlamak amacıyla geçtiğimiz kasım ayında rezerv kanıtı listesini yayınlamıştı.

Yorum Bırak