Binance’e ağır suçlama: “Benim yapay zeka NFT projemi kopyaladılar”

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ilgili olarak ilginç bir suçlama ortaya atıldı. odaklı bir yapay zeka projesi olan Chatcasso’nun kurucularından olan tasarımcı Cho Young-hwi, Binance’in kendi projesini kopyaladığını iddia etti.

“Görünce şoke oldum”

Konu hakkında Twitter’dan açıklamalarda bulunan Young-hwi, Binance’in dün açıkladığı projeyi gördüğünde çok şaşırdığını yazdı:

“Bu inanılmaz. Binance’in, BNB Chain Hackathon’unda sunduğum projeyi çalacağını hiç tahmin etmezdim. Adı da Chatcasso’ydu. Bu proje aynı zamanda yarışmanın da birincisi olmuştu”

Binance’in henüz 2 gün önce tanıttığı projenin adının da Bicasso olması ve Chatcasso’ya benzemesi de dikkat çekiyor. İki proje de, yazılan metinlerin yapay zeka yardımıyla NFT’ye çevrilmesini sağlıyor. Young-hwi ayrıca, BNB Hackathon’unda yarışmayı kazanmasının ardından verdiği röportajın görüntülerini de paylaştı.

Twitter’ı aktif şekilde kullanan ve hem olumlu hem de olumsuz haberler konusunda yorum yapan Binance CEO’su CZ’nin bu iddialar karşısında sessizliğini koruması da gözlerden kaçmadı.

Yorum Bırak