Binance’ten deprem mağdurlarına 5 milyon dolarlık yardım

Binance, Türkiye’de yaşanan deprem sonrası 10 ildeki (Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Hatay) kullanıcılarına 100 USD değerinde BNB dağıtacağını bildirdi.

Kullanıcıların, 10 ilde 6 Şubat’tan önce doldurulan Kanıtı’nın (POA) temel alınarak belirleneceği söylendi. Açıklamada toplam bağışın yaklaşık 5 milyon dolar (yaklaşık 94 milyon TL) olacağı ifade edildi.

Binance Charity, herkesin bağış yapabilmesi için herkese açık bir bağış adresi de paylaştı. Bu adresten alınan her bağış TL’ye çevrilip ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması için yetkili bir STK’ya verilecek. Acil Deprem Bağışları BTC, ETH, BNB, BUSD, XRP cinsinden kabul edilecek.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’de yakın zamanda meydana gelen depremler pek çok insan ve topluluk üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Çabalarımızın depremden etkilenenlere bir nebze de olsa rahatlama getirmesini umuyoruz. Ayrıca sektördeki meslektaşlarımızı bu kriz zamanlarında destek sunmak için bir kez daha bir araya gelmeye çağırıyoruz. Ekibimizin üyeleri, ihtiyaç duyabilecekleri her türlü desteği sağlayarak Türk Binance kullanıcılarının ve ailelerinin refahını korumak için çok çalışıyor. Binance, bu zorlu dönemde kullanıcılarını desteklemektedir ve Türkiye’deki topluluğuna yardımcı olmak için ek yollar üzerinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorum Bırak