Bir yatırımcı DeGods NFT’leri için 900 bin dolar harcadı

Solana ekosisteminin en çok ilgi gören koleksiyonlarından biri olan DeGods için bir NFT yatırımcısı 900 bin dolar harcadı. 69 adet NFT satın alan ve Twitter’da Pokee olarak bilinen kişi, yaklaşık 4 gün önce attığı tweet’te projenin Ethereum’a geçmesine destek olmak için bu şekilde bir alım yapacağını duyurmuştu.

Koleksiyonun alımı NFT pazar yeri olan Magic Eden’dan yapılırken, Pokee, alımlar için platformun “taban fiyat süpürücü” özelliğiyle bu NFT’leri düşük fiyattan toplamayı başardı. NFT yatırımcılarının bazı zamanlarda, bir koleksiyonun o andaki en düşük fiyatlı NFT’lerini aldıkları ve gelecekte bu yerden çok daha yüksek noktalara gelmesi umuduyla yatırım yaptıkları biliniyor. Pokee’nin birçok Bored Ape NFT’leri ile diğer pahalı eserlere sahip olduğu biliniyor.

Magic Eden’in web sitesi aracılığıyla kısa bir de röportaj veren Pokee, özel bir fon işlettiğini ve alımı, DeGods’un Ethereum’a geçişini desteklemek amacıyla yaptığını dile getirdi ve “Zincir üstü riskler nedeniyle Solana’ya daha fazla para koyamadım. Solana’da daha küçük NFT’leri almak ve oluşturmak zevkliydi ama bu alımı daha çok Ethereum’a geçişi desteklemek için yaptım” dedi.

2021 yılında başlatılan ve DeLabs tarafından geliştirilen DeGods projesi, özellikle bir ödül ’ı çıkarılmasının ardından çok büyük bir ilgi toplamış ve Solana’nın en değerli NFT koleksiyonu olmuştu.

DeLabs, Solana’dan çıkış yapacak olan bir başka NFT projesi yOOts’un da yaratıcısı konumunda… Yine Aralık ayında yOOts projesi Polygon’a geçeceğini duyurmuştu. Polygon’un yOOts için 5 milyon dolar ödediği iddia ediliyordu.

Yorum Bırak