Bitcoin destekçisi Jack Dorsey’nin Twitter alternatifi Bluesky AppStore’da

Ödeme şirketi Block’un kurucusu olan ve aynı zamanda uzun yıllar Twitter’ın CEO’luk koltuğunda oturan Bitcoin destekçisi Jack Dorsey’nin arkasında olduğu Bluesky uygulamasının beta versiyonu Apple App Store’a da geldi.

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan Bluesky uygulaması şu anda sadece davet ile yeni kullanıcıları kabul ediyor.

“Blok zinciri yok ama kripto paralar için daha uygun”

Bluesky CEO’su olan Jay Graber ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kendileriyle ilgili yapılan haberlerin birçoğunda “blok zinciri” kelimesinin geçtiğini ancak Bluesky’da hiçbir şekilde blok zincirini olmadığını belirtti.

Uygulamanın AT protokolü üzerine inşa edildiğini belirten Graber, “Platform için ‘blok zinciri tabanlı’ tanımlaması kullanılıyor ama böyle bir şey yok. Platformun hiçbir yerinde blok zinciri yok ancak kripto paralarla entegrasyon için çok daha kolay bir uygulamayız. Ben eski bir blok zinciri geliştiricisiyim ve sosyal medya içeriklerinde blok zincirinin gerekli olmadığı konusunda kendime inancım tam” dedi.

Nostr’a 14 BTC bağışlamıştı

Dorsey’nin tek destek olduğu sosyal medya platformu Bluesky değil. Twitter’a rakip olan ve Lightning ağını kullanan Nostr da, Dorsey’den yatırım almıştı. Dorsey, yatırımına ek olarak platforma aralık ayında 14 BTC’lik de bağış yapmıştı.

Rusya’da yaşayan ve ABD devlet sırlarını ifşa etmesiyle bilinen Edward Snowden da Nostr platformuna destek olan isimler arasında…

Yorum Bırak