Bitcoin madenciliği şirketi satış yaptı: Rakamlar açıklandı

Bitcoin madenciliği ve veri barındırma alanında faaliyet gösteren Riot şirketi, Ocak 2023 dönemine ait denetlenmemiş üretim ve operasyon güncellemelerini duyurdu.

Buna göre şirket, bir önceki yılın aynı dönemindeki 458 BTC’lik üretimine kıyasla yaklaşık yüzde 62’lik bir artışla 740 BTC çıkardı.

Raporda, 31 Ocak 2023 itibarıyla, tamamı şirketin kendi madencilik faaliyetleri tarafından üretilen yaklaşık 6 bin 978 BTC’yi elinde tuttuğu belirtildi.

700 BTC sattılar

Şirketin Bitcoin çıkarmaya devam ederken Ocak 2023 döneminde 700 Bitcoin satışı gerçekleştirdiği ve 13.7 milyon dolar net gelir elde ettiği kaydedildi.

Öte yandan Riot’un, 31 Ocak 2023 itibarıyla, saniyede 9.3 exahash (EH/s) hash oranına sahip 82 bin 656 madencilik cihazından oluşan konuşlandırılmış bir kapasiteye sahip olduğu bilgisine de yer verildi.

Tüm zamanların en yüksek Bitcoin üretimi

Ayrıca, fırtına sebebiyle yaşanan hasara rağmen bir önceki aya göre yüzde 12 daha fazla Bitcoin çıkarılmasına vurgu yapıldı. Riot CEO’su Jason Les yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Riot’un toplam Bitcoin üretimindeki aylık artış rekorunun devam ettiğini ve ocak ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 740 Bitcoin üretildiğini duyurmaktan gurur duyuyorum. Rockdale tesisimizde yakın zamanda meydana gelen hasar nedeniyle konuşlandırılmış filomuzda ve hash oranı kapasitemizde bir azalma olmasına rağmen, şirketimiz ocak ayında önceki tüm aylardan daha fazla Bitcoin madenciliği yaparak yeni rekorlar kırmaya devam etti.”

Riot, madencilik cihazlarını konuşlandırmayı bekliyor

Güncellemelere göre Riot, ocak ayı boyunca 5 bin 130 yeni S19 serisi madencilik cihazı aldı. 6 bin 912 S19 serisi cihazı konuşlandıran şirket ay sonunda yaklaşık bin 152 cihazı konuşlandırılmak üzere hazır bekliyordu. Riot, cihazların konuşlandırılmasının ardından yaklaşık 9.4 EH/s hash oranı kapasitesine sahip toplam 83 bin 808 madencilik cihazının konuşlandırılmasını bekliyor.

Ocak ayındaki madenci sevkiyatının teslim alınmasıyla Riot’un Bitmain Technologies ile olan tüm madencilik cihazı satın alma anlaşmaları sona ermiş oldu. Şirket şu anda Corsicana tesisindeki planlanan kapasiteyi daha fazla hash oranı artışı için kullanma seçeneklerini değerlendiriyor.

Yorum Bırak