Bitcoin madencisi Argo, ağ zorluğuna rağmen BTC sayısını artırdı

Bitcoin ağ zorluğunun 25 Şubat günü tarihin en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen birçok madencilik şirketinin rakamlarının olumlu gelmesi dikkat çekiyor. 2022’deki büyük fiyat düşüşlerine rağmen RIOT şirketinin beklenin üzerindeki yıllık raporunun ardından, şimdi de Argo Blockchain, şubat ayı rakamlarını açıkladı.

Argo Blockchain’den yapılan açıklamada şirketin şubat ayında hem kâra geçtiği hem de ocak ayını pozitif anlamda geride bıraktığı belirtildi. Şubatta toplam 162 Bitcoin çıkaran şirketin günlük BTC ortalaması da 5.7 adet oldu. Bu sayı, ocak ayına göre %7’lik bir artışa işaret ediyor.

Argo’nun madencilik faaliyetlerinden elde ettiği gelir de şubatta 3.76 milyon dolar oldu. Bu rakam ocakta 3.42 milyon dolardı.

Firmanın açıklamasında, “Ağ zorluğuna rağmen rakamlar artış gösterdi” denilmesi de gözlerden kaçmadı. 28 Şubat günü itibarıyla Argo’nun elinde yaklaşık 101 BTC bulunduğu kaydedildi.

Bitcoin ağ zorluğu 25 Şubat günkü ayarlamasında %10’luk artış göstermiş ve tarihte ilk kez 40 trilyonun üzerine çıkmıştı. Ağ zorluğunun artması, Bitcoin çıkarılmasının daha da zorlaşması anlamına geliyor. Dolayısıyla en güçlü ve sayıca en çok makineye sahip olan şirketler Bitcoin çıkarma yarışında öne geçiyor.

Yorum Bırak