Bitcoin madencisi Marathon Digital BTC sattı: Resmi açıklama

Marathon Digital ocak ayında 1500 Bitcoin sattığını duyurdu. Firmanın operasyon masrafları nedeniyle bu satışları yaptığı belirtilirken Bitcoin üretiminin ise arttığı kaydedildi.

“2023’te de satış yapacağız”

Marathon Digital’dan yapılan resmi açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin üretimimizin ve şirket dayanıklılığımızın arttığı şu dönemde, Bitcoin satışı yapma kararını aldık. Stratejik kararımız yeni alınmış bir karar değildir. Daha önce alınmış olan bu kararla amacımız faaliyet masraflarımızı ödemektir. 2023’te de, aylık operasyon giderlerimizi karşılamak için bir miktar Bitcoin satışı yapmayı planlıyoruz”

Yapılan açıklamada ayrıca, Marathon’un toplamda 11 bin 418 adet Bitcoin tuttuğu ve bunların yaklaşık 8100 adedinin ise serbest şekilde her an kullanılabilir durumda olduğu kaydedildi.

En sağlam duranlardan…

Bilindiği üzere 2022 yılının mayıs ayında yaşanan Terra LUNA çöküşünün ardından Bitcoin madencileri çok ciddi BTC satışları yapmışlardı. Core Scientific ve Iris gibi madencilik şirketleri iflasın eşiğine gelirlerken, Marathon ve RIOT Blockchain gibi firmalar ise görece az sayıda satış yapmış ve iflas tehlikesi yaşamamışlardı.

2023 yılına 4 dolarla giren Marathton’un hisseleri (MARA) şu anda ise yaklaşık 8 dolardan işlem görüyor.

Yorum Bırak