Bitcoin’de 2013’ten bu yana görülmemiş hareket: Yükselişler sürecek mi?

ABD ana akım finans medyasının önemli kuruluşu Bloomberg, Bitcoin’in yılbaşından bu yana yaptığı yükseliş hareketini haberleştirdi. En büyük kripto paranın 2013’ten bu yana ilk kez yılın ilk ayında %40’lık bir yükseliş gösterdiğini belirten kurum, bunun 2013 öncesi de sadece iki kez aşıldığını belirtti.

Fed müdahaleleri bitiyor mu?

Haberde yatırımcıların, Fed’in para sıkılaştırma politikasının sonuna geldiğine yönelik düşünceyle birlikte kripto para dünyasında da son aylarda görülen krizlerin etkisinin azaldığına yönelik düşüncesinin bu yükselişleri getirdiği kaydedildi.

Bu aydaki 280 milyar dolarlık piyasa değerlenmesinde Solana, Axie Infinity ve MANA gibi coin’lerin de fiyatlarını ikiye katladığı belirtilen haberde risk iştahının da artmaya başladığı yazıldı.

Bank of America analistleri şüpheyle yaklaşıyor

Bloomberg’in haberinde ayrıca bu yükselişlere şüpheyle yaklaşan analistlerin de görüşlerine yer verildi. Michael Hartnett liderliğindeki Bank of America analistleri son raporlarında bu yükselişlerin bitebileceği öngörüsünde bulundular. Petrol, maaş ve TÜFE endekslerinin artması durumunda “yumuşak iniş” seçeneğinin, “iniş yok” durumuna dönüşebileceğini dile getiren analistler, böylece ilerleyen haftalarda bu yükselişlerin tersine dönebileceğini belirttiler.

Fed’in çarşamba günü açıklayacağı faiz kararı gidişat açısından en önemli göstergelerden biri olacak.

Yorum Bırak