“Bitcoin’de yükseliş bekliyorum” Raoul Pal, Fed’e dikkat çekti

Kripto paralarla ilgili yaptığı yorumlarla tanınan Raoul Pal, değişen makroekonomik zemin sebebiyle kripto gibi riskli varlıklar konusunda fazlasıyla iyimser olduğunu belirtti.

Real Vision adlı kripto – video şirketiyle de tanınan Goldman Sachs eski yöneticisi Pal, Fed’in faiz artırımlarının yavaşlamasının hem geleneksel hem de piyasaları için faydalı olabileceğini iddia ediyor.

Enflasyonu düşürmek amacıyla 2022 yılında faiz oranlarını dört kez üst üste 0.75 puan artıran Fed, aralık ayında faiz artırım hızını 50 baz puana düşürmüştü.

Ayı piyasasından toparlanmaya geçiş

Raoul Pal son videosundaki açıklamalarında şunları söyledi;

“Ben aslında çok iyimser taraftayım. Bir ayı piyasasından toparlanma iki şekilde olur: Ya yükselir, düzelir ve sonunda gider ya da daha keskin olur. Bu merkez bankası eylemlerine, likiditeye ve bu tür şeylere bağlı. Ancak ileriye baktığımda, yükseliş bekliyorum çünkü faiz döngüsünden yeni geçtik, yani bu yolumuzdan çekildi… Önemli olan değişim oranı. Değişim oranı önce düşer sonra istikrar gösterir. Dolayısıyla bu durum riskli varlıklar için iyiye işaret.”

“Enflasyon, ekonomi üzerindeki etkisini kaybediyor”

Pal, değişim oranının yavaşlamaya devam edeceğini düşünüyor ki bu da kripto ve diğer piyasalar için iyi bir gelişme. Çünkü Pal’a göre, enflasyon ekonomi üzerindeki etkisini kaybetmeye başlıyor.

Finans yorumcusu, değişim oranı değiştiği takdirde, faiz artışları ve değişim oranının ağırlığıyla baskı altında kalan tüm varlıkların yüzeye çıkmaya başlayacağını kaydetti. Goldman Sachs eski yöneticisine göre, böylece aniden gelişmekte olan piyasalar, altın, kripto ve hisse senetleri yükselecek.

Yorum Bırak