Bitfinex, 10 kripto parayı liste dışı edecek

borsaları, listeden çıkarma işlemlerine devam ediyor. Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex de 10 kripto parayı daha liste dışı bırakacağını duyurdu. Borsadan yapılan açıklamaya göre, aşağıdaki kripto paralar 7 Mart 2023 TSİ 13.00 itibarıyla alım satıma kapatılacak:

AllianceBlock (ALBT), Anchor Protocol (ANC), Everipedia (IQ), KardiaChain (KAI), Mirror Protocol (MIR), Oxygen (OXY), Oasis Network (ROSE), BLOCKv (VEE), Xriba (XRA) ve Zus (ZCN).

ANC, IQ, KAI, MIR, OXY, ROSE, VEE, XRA ve ZCN için para yatırma işlemlerinin 28 Şubat 2023 TSİ 05.00’te kapatıldığı bildirildi.

Yapılan duyuruda, “Bu karar, listelenen tüm projelere yönelik aktif şekilde yaptığımız izleme ve listelenme niteliklerini gözden geçirme sürecinin bir sonucu olarak alınmıştır.” denildi.

Açıklamada ayrıca, ALBT için para yatırma ve alım satım işlemlerinin önceki duyuru uyarınca 2 Şubat’ta askıya alındığı hatırlatıldı.

Müşterilere uyarı yapıldı

Söz konusu kripto paralar için para çekme işlemlerinin 11 Nisan 2023 TSİ 13.00’e kadar açık kalacağı söylendi. Müşterilere, 7 Mart 2023 tarihinden önce bu altcoin’lerle olan açık emirlerini iptal etmeleri ve onları mümkün olan en kısa sürede çekmeleri tavsiye edildi.

Yorum Bırak