Bloomberg stratejisti McGlone: Bitcoin dibi görmemiş olabilir

Bitcoin 2023 yılına hızlı ve yükselen bir trend ile giriş yaptı ancak yatırımcılar, artık düşüşlerin bitip bitmediği konusunda hala emin değiller. Birçok emtianın yanı sıra, son yıllarda Bitcoin’i de Bloomberg raporlarına dahil eden Mike McGlone, en büyük kripto parada dibin hala görülmemiş olabileceğini dile getirdi.

“Bitcoin için daha fazla zorlu günler…”

Bitcoin’in yeni yıla yükselerek başladığını ancak bu tür düşüş düzeltmelerinin riskli varlıklarda olağan olduğunu belirten ünlü stratejist şunları söyledi:

“Bitcoin’e çoğu zaman ‘Yarışın en hızlı atı’ benzetmesi yapılır ve bu seneye de hızlı başladı. Direnç seviyesi olan 25.000 dolara çabuk geldi. Bu tür bir iyileştirme hareketi riskli varlıklarda olağandır. Eğer getiri eğrisi bize rehberlik edecekse, Fed hala sıkılaştırma içinde yer alıyor. Eğri yanlış da olabilir ve S&P 500, 2000 yılından bu yana iki kez gösterdiği gibi yüzde 50’lik düşüş yaşamayabilir. Bizim görüşümüz belli. Riskli varlıklar mart ayı başında güçlerini göstermelidir. Para politikalarındaki uzun ve dalgalı gecikmeler Fed faiz artırımlarını bitirdikten sonra mantıklı olur. Grafiğimizde de görüldüğü gibi Fed fonlarının bir yıllık vadelilerinde daha fazla faiz artırımı görülüyor. Bu da Bitcoin için daha fazla zorlu günler demektir…”

“Sıkılaşma devam ediyor”

McGlone bugün attığı bir tweet’te de, emtialar ve riskli varlıkların mart ayı başında istikrarlı hareket edebilmesi için hisse senetleri piyasalarının da yükselmesi gerektiğini ama bunu görmediklerini dile getirdi. Ünlü stratejist, “Fed’in devam eden sıkılaşması bunun için iyi bir neden” dedi.

Yorum Bırak