BNB Chain 2023 yol haritasını açıkladı: Ucuz, güvenli ve hızlı…

En çok kullanılan katman 1 blok zinciri olarak görülen BNB Chain, 2023 yılıyla ilgili yol haritasını duyurdu. Detaylı bir sunum paylaşan organizasyon, ölçeklenebilirlik geliştirmesinin ise uzun vadeli bir hedef olduğunu belirtti.

Ucuz ve güvenli çözümler ilk hedef

Yapılan açıklamada birçok detay başlıklar halinde verilirken bunların en önemlilerinin ise teknolojik geliştirmeler ve güvenlik olduğu görülüyor. Ethereum Sanal Makine (EVM) uyumluluğunun 2023’teki en önemli hedeflerden biri olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“EVM uyumlu olan ve en iyi performans gösteren istemci konusunda Ethereum topluluğuyla birlikte çalışacağız. Bu durum ZKP ve Optimistic Rollups teknolojilerinin de gelişmesini sağlayacaktır. Ana hedef, milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiren merkeziyetsiz uygulamaların daha ucuz, daha ölçeklenebilir ve daha güvenli olmasıdır”

Veri sahipliği için BNB Greenfield geliyor

Veri saklama konusunda da çok daha fayda sağlama odaklı bir yol izleyeceklerini belirten platform şunları söyledi:

“Veri saklama ağı konusunda çok daha pragmatik bir yol izleyeceğiz ve veri sahipliğindeki problemleri çözmek ve veri ekonomisini geliştirmek adına BNB Greenfield’ı başlatacağız”

Merkeziyetsizlik konusunda da geri adım atılmayacağının belirtildiği açıklamada ayrıca, doğrulayıcı sayısının da 40’tan 100’e çıkarılmasının hedeflendiği bilgisi verildi.

Yorum Bırak