Bored Ape yaratıcısı Yuga Labs’in e-mail hesabı ele geçirildi

E-mail ve pazarlama hizmetleri platformu Mailchimp, hacker’lar tarafından saldırıya uğradı. Bu durum Yuga Labs şirketinin buradaki mail hesabının da ele geçirilmesine neden oldu. Bored Ape Yacht Club, Meebits ve CryptoPunks gibi koleksiyonlarının arkasında olan şirket konuyla ilgili hemen açıklama yaptı.

Yuga Labs’den yapılan açıklamada NFT’lerin tamamiyle güvende oldukları ve Mailchimp hesabındaki bilgilerin birkaç e-mail kampanyasından ibaret olduğu belirtildi:

“Mailchimp e-mail hesabımızdaki bilgiler sadece birkaç kampanya ile ilgilidir. Bu platform daha çok e-mail iletişimleri için kullanılmaktadır. Konuyla ilgili araştırmamızı sürdürüyoruz ve eğer sizlerin verilrinin çalındığı bilgisine ulaşırsak, en kısa sürede sizlere Yuga Labs e-mail adresinden (yugalabs.io) bilgilendirme sağlayacağız”

Yapılan açıklamada ayrıca hacker’ların bazı verilere ulaşmış olabileceği ancak kendilerinde bu yönde bir bilgi ya da görüntü oluşmadığı da kaydedildi.

Mailchimp son 6 ay içinde ikinci kez hack’lenirken, saldırganların daha çok finans ve kripto para bağlantılı hesaplarla ilgili bilgileri ele geçirdiği belirtiliyor.

Yorum Bırak