Cardano tabanlı iki DeFi borsasından Djed sabit coin’ine destek

Cardano blok zincirinde çalışan iki merkeziyetsiz borsa MinSwap ve MuesliSwap, yaptıkları açıklamalarla hem Djed hem de Shen ’ları için destek vereceklerini belirttiler.

Cardano üzerindeki en büyük merkeziyetsiz borsa olan Minswap, bir likidite havuzunda Djed ve Shen’in ADA işlem çiftlerini açacağını duyururken, borsada 30 milyon dolarlık likit token olacak. Bu rakam MuesliSwap borsasında ise 6.6 milyon dolar olacak.

Djed’in kullanılmaya başlamasınına rdından Cardano kullanıcıları ADA’yı Djed üretmek için teminat olarak verebilecekler.

Djed aynı zamanda tehlikelere karşı alınan önlemler çerçevesinde ihtiyaç olan teminattan daha fazla değer tutacak. Yani rezervlerinde gerekli olandan daha fazla teminat bulunacak. Bu durum Ethereum’un en popüler sabit coin’lerinden biri olan DAI’de de mevcut. Her Djed için 4 kattan fazla teminat gerekecek.

Gelecek hafta resmen işlemlere açılması ve hayata geçmesi beklenen Djed, kripto para firması Coti ile Cardano işbirliğinde çıkarılıyor. Cardano ekosistemindeki kripto destekli ilk sabit coin olması beklenen Djed, 1 seneden uzun süredir geliştirme aşamasındaydı.

Yorum Bırak