Celsius 1420 sayfalık alacaklı listesini açıkladı: Ödemeler başlıyor

Yıllarca müşteri fonlarıyla manipülasyon yaptığı dün ortaya çıkan kripto borç verme şirketi Celsius, önemli sayıdaki bir müşteri kitlesine ödemelere başlıyor.

New York Güney Bölge Mahkemesi’nin de onayladığı 1420 sayfalık belgede, platformda varlıkları kalan önemli sayıda kullanıcının, gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra fonlarını çekmeye başlayabilecekleri belirtiliyor. Dosyada, kullanıcıların isim ve soyadlarının yanı sıra, platformda hangi kripto para yatırımından ne kadar kaldığı da net şekilde görülüyor. Bu kişiler fonlarının yüzde 94’lük kısmını çekebilecekler.

KYC ve AML güncellemesi gerekiyor

Yapılan açıklamada ayrıca, fonlarını çekmek isteyen kullanıcıların gerekli güncellemeleri yaptıktan sonra çekim işlemlerini başlatabileceği belirtiliyor. Kullanıcıların KYC ve AML güncellemelerini yapmaları gerekirken, gaz ücretleri de yine çekim yapacak kişi tarafından ödenecek. İçeride gaz ücretini karşılayamayacak rakamda kripto parası olan kişi ise çekim için platforma para yatırmak zorunda kalacak.

Şirket ayrıca, ilk etapta yaşanacak yoğunluktan ötürü çekim işlemlerinde yavaşlama ya da durma gibi problemlerin görülebileceğini de belirtti.

Celsius’la ilgili dün ortaya çıkan belgelerde şirketin müşteri fonlarını yıllarca kötüye kullandığı belirtilmişti. Şirketin hem açık piyasa hem de tezgah üstü işlemler vasıtasıyla CEL fiyatını manipüle ettiği ve bu sayede kurucularıyla yöneticilerinin mal varlıklarını artırmak istediği ifade edilmişti.

Yorum Bırak