CFX son 7 günde yüzde 500 arttı

Geçtiğimiz hafta Çin’in büyük telekom şirketi China Telecom ile bir anlaşma imzalayan ve kendini “Çin’deki tek mevzuata uygun, halka açık, izinsiz blok zinciri” olarak tanımlanan Conflux’un kripto parası CFX’in performansı şaşırttı. Yüzde 500’den fazla yükseliş kaydeden CFX ’ı 2023’ün şimdiye kadar en iyi performans gösteren kripto paralarından biri oldu.

Son zamanlarda, pek çok uzman Hong Kong’daki kripto paralara dönük regülasyonların hafifletilmesi nedeniyle Çin merkezli kripto paralar hakkında olumlu tahminlerde bulunuyor.

CoinMarketCap verilerine göre bu tokenlar’dan bazıları hafta içerisinde yüzde 550’ye kadar arttı. Bazıları yüzde 300 oranında yükseliş kaydederken bir kısmı da son yedi günü çift haneli değer artışlarıyla tamamladı.

Conflux, küresel DeFi ekosistemini güçlendirmek için merkeziyetsiz ekonomileri birbirine bağlayarak Asya’da inşa edilen ve genişleyen projeler için benzersiz bir avantaj sağladığını iddia ediyor.

Çin merkezli token’lara giriş var

Ayrıca Alchemy Pay, bir miktar düşüş yaşamadan önce yüzde 170’in üzerinde artış gösterdi. Kripto trader’ları önceki 24 saat içinde yaklaşık yarım milyar dolar değerinde ACH alıp satarak bu yazının yazıldığı sırada fiyatı 0.03653 dolara yükseltti.

“Çin’in piyasaya yeniden girişi boğa hareketini başlatabilir” öngörüsü

Kripto para piyasasının toplam büyüklüğü, Çin merkezli coin’lerdeki büyük yükselişin ardından son zamanlarda 100 milyar doların üzerinde artış yaşadı. Bazı analistler, Çin’in geri dönmesinin piyasada boğa dönemini başlatabileceğini savundu. Kripto para borsası Gemini’ın kurucu ortağı Cameron Winklevoss, bir sonraki boğa koşusunu Asya’nın harekete geçirebileceğini iddia etti.

Ek olarak, geçen ayın başlarında, veri analiz firması CryptoQuant, bir raporunda Çinlilerin kripto para piyasasına geri döndüğüne dair olumlu işaretler olduğunu belirtti.

Yorum Bırak