Chiliz Chain 2.0 tanıldı: CHZ, yüzde 20’den fazla yükseldi

Taraftar platformu Socios’un arkasındaki kripto girişimi Chiliz, bugün Ethereum üzerinde çalışan mevcut zincirden uzaklaşarak yeni katman-1 blok zincirini piyasaya sürdü.

Chiliz Chain 2.0’ın lansmanı, projenin beşinci yıldönümünü kutladığı ve kutlamaların bir diğer önemli parçası olarak logonun yeniden markalaştığı bir zamanda gerçekleşti.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus haberi heyecanla Twitter’dan “Bum. Chiliz Chain 2.0’ın ilk bloku 8 Şubat günü TSİ 11.08’de üretildi. 8,888,888,888 CHZ var. Bu bizim DNA’mızın bir parçası.” şeklinde duyurdu.

Chiliz, lansmanla birlikte Web3 altyapısına ve spor ve eğlence ağına erişim elde etmek için daha fazla Web3 geliştiricisini ve markasını çekmeyi umuyor. Chiliz’in native token’ı CHZ, üzerine inşa edilecek tüm dApp’ler de dahil olmak üzere Chiliz blok zinciri ekosistemine güç sağlayacak. CHZ token sahipleri ayrıca ağ üzerinde stake etme için ödüller kazanmaya da hak kazanacak.

Haber sonrası CHZ fiyatı yükseldi

CHZ fiyat hareketi Chiliz 7 Şubat’ta önemli ölçüde toparlandı ve gün içi en düşük seviyesi olan 0,136 dolardan sıçrayarak 0,17 dolara ulaştı. Chiliz chain 2.0’ın 8 Şubat’ta duyurulmasından kısa bir süre sonra token yüzde 20’ye varan bir artış göstererek hafif bir geri çekilmeden önce 0,179 dolara ulaştı. Haberin yazıldığı sırada CHZ, son 24 saatte yüzde 18’e yakın artışla 0,15 dolar seviyesindeydi. CHZ’nin işlem hacmi de son 24 saatte yüzde 72 oranında artarak yaklaşık 660 milyon dolara çıktı.

Yorum Bırak