Chilliz’den Jump Crypto destekli 50 milyon dolarlık Web3 fonu

Dünyanın en büyük futbol kulüplerinin yanı sıra NBA takımlarının da içinde olduğu onlarca organizasyonla iş birliği içinde bulunan Chilliz, yeni bir insiyatif başlattığını duyurdu.

Chilliz Labs adı verilen ve 50 milyon dolarlık fondan oluşan program Web3 spor endüstrisinde bulunan blok zinciri projelerine destek olacak.

“Chilliz ile çalışmaya devam edeceğiz”

ABD merkezli piyasa yapıcı şirket Jump Trading’in kripto kolu olan Jump Crypto da programa destek oluyor. Jump Crypto CEO’su Kanav Kariya yapılan iş birliği hakkındaki açıklamasında, “Chilliz, taraftar toplulukları ve kulüpler arasında vâr olan büyük bir problemi ortadan kaldırdı ve güçlü şekilde bir köprü oluşturdu. Chilliz ile yakından çalışmaya devam edeceğiz ve spor endüstrisinin büyümesine birlikte yardımcı olacağız” dedi.

Chilliz ve onu çatı platformu olan Socios’un CEO’su Alexandre Dreyfus de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Chiliz Labs ile birlikte, yenilikçi blok zinciri projeleriyle birlikte çalışacağız. Bize verdikleri destek için Jump Crypto’ya da telekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Bırak