COCOS coin nedir? COCOS’un geleceği ve merak edilen her şey

COCOS coin nedir? Kasım 2021’de büyük bir yükseliş trendi yakalayan COCOS-BCX, 2023’te de 4 gün içerisinde %338 yükselerek birçok kripto para yatırımcısında merak uyandırdı. Peki COCOS coin nedir? Geleceği ve COCOS hakkındaki yorumlar nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim!

COCOS coin, blok zincirinde yer alan yeni nesil bir dijital oyun ekonomisi platformu olan COCOS-BCX’in parasıdır. Birçok kişi “COCOS coin nedir” sorusuyla birlikte bu konu hakkında bilgi almak istiyor. Ancak “COCOS coin” yerine “COCOS ” demek daha doğru olur. Bilindiği üzere coin, kendine ait bağımsız bir blok zincirine sahip olan kripto varlıklara deniyor.

, bu açıdan halihazırda mevcut bir blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olması nedeniyle farklı. Cocos-BCX’in Tam adı “COCOS Blockchain Expedition” şeklindedir. Geliştiriciler, COCOS sayesinde çoklu blok zinciri platformlarında blok zinciri oyunları oluşturup test edebilirler. Ekip, blok zinciri oyunları için görsel, komut dosyası tabanlı ve veri odaklı eksiksiz bir geliştirme ortamı yarattıklarını iddia ediyor. Projenin white paper’ında misyon, “Dijital dünyanın içeriğini assetize etmek, üreticiler ve tüketiciler arasında tutarlı bir değer sistemi oluşturmak” olarak açıklanıyor.

 • Kurucusu ve kuruluş yılı: Haozhi Chen / 2017
 • Blok zinciri: Ethereum
 • Toplam arzı: 100 milyon
 • Dolaşımdaki arzı: 71,051,748
 • Projenin amacı: Dijital dünyada içeriği ‘assetize’ etmek, üreticiler ve tüketiciler arasında tutarlı bir değer sistemi oluşturmak
 • Kullanım alanları: Oyunlar, dijital koleksiyon ürünleri, ’ler

İçindekiler

 • , toplam arzın yüzde 45’ini kontrol ediyor ve bu bir proje için token’ların adil dağılımı anlamında soru işareti. En büyük üçüncü cüzdan ise, arzın yüzde 11’ine sahip ve bu zaten Binance’in cüzdanı.

  COCOS hangi borsalarda var?

  COCOS, ağırlıklı olarak Binance üzerinde işlem görüyor. Binance, toplam hacmin yüzde 95’ine yakınını oluşturuyor. Listelendiği diğer borsalar ise Gate.io, MEXC ve CoinDCX. COCOS, henüz Türkiye’de faaliyet gösteren bir yerli borsada bulunmuyor.

  Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yorum Bırak