Coinbase borsası Base’i tanıttı, aynı isimdeki token 5’e katlandı

Coinbase borsası, önceki günkü gizemli mesajının ardından dün beklenen açıklamayı yapmış ve kendi Ethereum Katman-2 ağı olan Base’i duyurmuştu.

Şirket, Base’in Coinbase’in zincir üstündeki ürünleri için yeni bir yuva ve milyonlarca yeni merkeziyetsiz uygulama için açık bir ekosistem olacağını söylemişti. Yalnız bazı yatırımcılar yeni Katman-2 ağına tamamen yabancı olan BASE ’ına akın etti. Base Protocol’ün kendi token’ı olan BASE’in yükselişi gün içinde neredeyse yüzde 400’e yaklaştı.

Coinbase’in Base’ini BASE ile karıştırdılar

Dev borsa, Twitter’daki duyurusunda özellikle Base’in bir token olmadığının ve Base için yeni bir ağ token’ı çıkarmayı planlamadıklarının altını çizmişti. Yükselişe şaşıran topluluk ise insanların büyük ihtimalle bunu BASE ile karıştırıp satın aldığını bildirdi.

Haberin duyurulduğu saatlerde 2 dolara yakın bir fiyattan işlem gören BASE token’ı bu haberin yazıldığı saat itibarıyla 6.90 dolardan işlem görüyor. Önceki güne göre yüzde 388’lik bir getiri sağlayan token’ın son 24 saatlik işlem hacmi ise yüzde 2000’e yakın artarak yaklaşık 602 bin dolara çıktı.

Yorum Bırak