Coinbase CEO’su Binance USD’yi neden listeden çıkardıklarını açıkladı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, BUSD’yi neden listeden çıkardıkları konusuna açıklık getirdi. Armstrong, “Kararımızın nedeni, BUSD’yi ihraç eden şirket olan Paxos’a BUSD basmayı durdurma emri verilmiş olmasıydı. Bu durumdan dolayı müşterilerimizin likidite sorunları yaşayabileceklerinden endişeliydik.” ifadelerini kullandı. Coinbase CEO’su, Binance USD konusu hakkında başka bir bilgi vermedi.

Bilindiği üzere New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) geçtiğimiz günlerde Paxos’a, şirketin Binance ile ilişkisi üzerindeki gözetim ve kontrolüne ilişkin çözülmemiş sorunlar nedeniyle Binance markalı BUSD ’ını basmayı durdurma talimatı vermişti. Ayrıca, SEC’nin BUSD token’ını kayıt dışı bir menkul kıymet olarak sattığı için Paxos’a karşı yasal işlem başlatmayı planladığı da gelen bilgiler arasında…

Coinbase, dijital varlık listeleme bölümünün, varlıkların yasal, uygunluk ve teknolojik güvenlik kriterlerini karşılayıp karşılamadığını değerlendirmek adına kapsamlı bir inceleme süreci kullandığını daha önce de belirtmişti. Bunu, varlığın bu standartları karşılamaya devam etmesini sağlamak için daha ileri iş değerlendirmeleri ve sürekli izleme takip ediyor.

“Coinbase ile SEC’nin hedefleri aynı”

Armstrong ayrıca, Coinbase’in hedeflerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hedefleriyle örtüştüğünü belirtti. Yatırımcı güvenliğinden sorumlu olan SEC ile Coinbase arasında güçlü bir çalışma ilişkisi olduğunu belirten Armstrong, Başkan Gary Gensler ile daha önce yapılan görüşmelere de atıfta bulundu. Armstrong, şirketin birkaç SEC personeli ve komisyon üyesi ile “mükemmel ilişkilere” sahip olduğunu belirtti.

Coinbase CEO’su, dijital varlıklar endüstrisini ABD’nin “düzenleyici çevresi içine” getirmenin tüketicilere daha iyi koruma sağlayacağına inanıyor. Armstrong ayrıca, kripto paraların bankacılık sektörüne getirebileceği yıkıcı yeniliği koruma niyetini de vurgularken bunun müşteri güvenliği ile yeni teknolojik olanaklar arasında iyi bir denge kuracağını düşünüyor.

Yorum Bırak