Coinbase NFT’nin 24 saatlik işlem hacmi 100 dolara indi

En büyük borsalarından Coinbase, bilindiği üzere, aynı zamanda ’ler için de bir pazar yeri işletiyor. Coinbase NFT çarşamba günü, NFT drop’larını durdurduğunu duyurdu. Ancak, pazar yerinin tamamen kapanmadığını da açıkladı.

“Amaç, daha verimli bir şekilde hizmet sağlamak”

Coinbase sözcüsü Fortune‘a yaptığı açıklamada, “Nihayetinde bu değişikliklerin Coinbase NFT ekibinin daha fazla odaklanma ve verimlilikle uzun vadede topluma en iyi şekilde hizmet edecek bir ürün oluşturmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi.

Sözcü, NFT drop’larınınn ne zaman başlayacağını söylemedi. Coinbase hâlâ OpenSea gibi rakipler tarafından listelenen NFT’lere erişim sağlıyor. Böylece kullanıcılar yeni yayınlanan NFT’lere başka bir yerden erişebiliyor.

Veri analizi platformu olan Dune Analytics’e göre Coinbase NFT, nisan ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana yaklaşık 7.3 milyon dolarlık toplam işlem hacmi gördü. Son 24 saat içinde 150 dolar sınırını aşamamasının yanı sıra, sitenin yedi günlük hacmi bin 500 doların biraz altında kaldı. Öte yandan DappRadar’a göre OpenSea buna kıyasla sadece salı günü 10 milyon doların üzerinde hacim gördü.

Coinbase’in problemleri

Şubat sonunda kazanç raporunu açıklamaya yaklaşan Coinbase bir yandan aksaklıklarla mücadele ediyor. Şirket ocak ayında, mevcut personelinin yüzde 25’inden fazlasını, yani yaklaşık 950 çalışanı işten çıkaracağını duyurmuştu. Onu da birçok firma izledi. Ayrıca, kara para aklama, uyuşturucu kaçakçılığı ve diğer yasadışı faaliyetlerden korunmak için yeterince çaba göstermediği iddiaları üzerine New York Finansal Hizmetler Departmanı ile 100 milyon dolar karşılığında anlaşma yoluna gitmişti.

Yorum Bırak