Coinbase yöneticisi 3 yıl sonunda 120 milyon dolarlık tazminat alacak

Kasım ayında Coinbase’den ayrılacağını açıklayan ve hem CEO Brian Armstrong hem de yönetici kadroya danışmanlık vermeye devam edecek olan ürün yöneticisi Surojit Chatterjee, şirketten yaklaşık 105 milyon dolar tazminat alacak. Yönetici, bu meblağa denk gelen sayıda hisse alacak.

2020’nin şubat ayında Google’dan traansfer olduğunda yıllık 1 milyon dolarlık bir maaş anlaşması yapan Chatterjee, tazminatla alacağı hisselere ek olarak da 249 bin 315 adet COIN hissesi daha elde edecek. Bu hisselerin şu anki değerinin deyaklaşık 13.5 milyon dolar olduğu düşünüldüğünde Chatterjee’nin tazminatı yaklaşık 119 milyon dolara çıkacak.

646 milyon dolardan gelen düşüş…

2021’in nisan ayında, yani Coinbase’in halka arz olup COIN hisselerinin 350 doların üzerinde rekor kırdığı bir dönemde Chatterjee’nin şirketten ayrılık sözleşmesi ise 646 milyon dolar civarındaydı. Ancak o zamandan bu yana gelen kripto düşüşleri, Coinbase hisselerinin de aşağıya gitmesine yol açtı. Bugün yaklaşık 55 dolardan işlem gören hisseler ile birlikte, Chatterjee’nin erken ayrılışı da devreye girince, yöneticinin tazminatı da 100 milyon dolara kadar indi.

Coinbase’in Nasdaq borsasında listelendiği 14 Nisan 2021 günü, Bitcoin de 64 bin dolar ile o dönem kendi ’sini yapmıştı. Daha sonra büyük düşüşler yaşayan Bitcoin, kasım ayında 69 bin dolara çıksa da burada da uzun süre tutunamamıştı.

Chatterjee, daha önce yaptığı açıklamada ailesiyle daha fazla vakit geçirmek amacıyla ayrılık kararı aldığını belirtmişti.

Yorum Bırak