Coinbase yöneticisi: Kurumsallar sadece Bitcoin ve Ether ile yetinmiyor

ABD’de kurumsal firmaların kripto para yatırımlarında köprü görevi gören belki en önemli şirket olan Coinbase’de kurumsal araştırmalardan sorumlu yönetici konumundaki David Duong, katıldığı bir Youtube yayınında borsaya gelen kurumsal yatırımcı profiliyle ilgili önemli detaylar verdi.

“Yarısı Bitcoin ve Ether ile yetinmek istemiyor”

Kurumsal müşterilerinin her geçen gün daha çok Bitcoin ve dışındaki ürünlere yatırım yaptığını belirten Duong şunları söyledi:

“Bunları direkt olarak kendim gördüğüm için söylüyorum. Coinbase’in kurumsal yatırımcılarının %55’lik kısmı sadece Bitcoin ve Ether’i tercih ediyor ancak kalan bölüm hala altcoin’lere ciddi yatırımlar yapmış durumda… Ekosistemin genel ürünlerine çok büyük ilgi var. Şu anda zayıf bir dönemin içerisindeyiz. Herkes Fed’i takip ediyor ancak bu korelasyonun da zayıfladığını hatırlatmakta fayda var. Dolayısıyla uzun vadede her anlamda olumlu konuşacağımız şartlar oluşuyor”

“JPMorgan Jamie Dimon’ı dinlemiyor bile…”

ABD’nin en büyük bankacılık kurumlarından biri olan JPMorgan’ın bile kripto paralarla ciddi şekilde ilgilendiğini dile getiren Duong şu ifadeleri kullandı:

“Sektör sürekli ileri gidiyor. Geri dönüş yok. JPMorgan bile kendi CEO’sunu dinlemiyor. Ne kadar karşı olduğunu söylerse söylesin, banka farklı şeyler yapıyor. Kripto altyapısından başka alanlara kadar birçok kripto yatırımları var”

Duong ayrıca 2018 ve 2019’da birkaç kez Coinbase’in kendi ’ı ve kendi zincirini oluşturmayı tartıştığını ancak bunun müşteriler için iyi olmayacağı düşünüldüğünden ötürü projeden vazgeçildiğini belirtti.

Yorum Bırak