Coinbase’den SEC karşısında geri adım yok: “Memnuniyetle savunuruz”

SEC başta olmak üzere birçok ABD’li regülatörün kripto para şirketlerine karşı başlattığı aksiyonlara Coinbase borsası da aynı şekilde karşılık vereceğini gösterdi.

ABD’nin en büyük borsası konumundaki platform, hem resmi web sitesi hem de CEO’su Brian Armstrong vasıtasıyla SEC’den gelecek olan yasaklama adımına karşı çıkacağını belirtti.

CEO Armstrong attığı tweet’te, “Coinbase’in staking hizmetleri bir menkul kıymet değildir. Bu konu mahkemeye taşınırsa sonuna kadar savunmaya memnuniyetle hazırız” dedi.

“Bilgi teknolojileri hizmetleridir, yatırım değil”

Coinbase’in resmi web sitesinden yapılan açıklamada da staking’in ABD Menkul Kıymet Yasaları kapsamında bulunmadığı ayrıca Howey testi’ne de hiçbir şekilde uymadığı kaydedildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“ hizmetleri, başkalarının çabaları üzerinden ödül veren bir sistem değildir. Hizmet sağlayıcılar, doğrulama hizmetlerini gerçekleştirmek için yalnızca kamuya açık olan yazılımları ve temel bilgisayar ekipmanlarını kullanırlar. Ayrıca yönetimsel çabalar da sarfetmezler. Bunların hepsi bilgi teknolojileri hizmetleridir, yatırım hizmetleri değil”

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta SEC ile Kraken borsası anlaşmaya varmış ve Kraken, hem staking hizmetlerini sonlandırmış hem de SEC’ye 30 milyon dolarlık ceza ödemeyi kabul etmişti.

Yorum Bırak