Credit Suisse ve Deutsche Bank’tan dijital varlık firmasına yatırım

Kısa süre önce CDS primi son 10 yılın rkeorunu kıran ve hisselerinde büyük düşüşler meydana gelen Credit Suisse, dijital varlık altyapı sağlayıcısı Taurus firmasının aldığı 65 milyon dolarlık yatırım turunda en çok fon sağlayan şirket oldu.

Devler yer aldı

Taurus’un B Serisi yatırım turunda sadece Credit Suisse yoktu. Elinde bulundurduğu varlıklar açısından ALmanya’nın en büyük bankası olan Deutsche Bank ve 218 yıllık geçmişiyle İsviçre merkezli Pictet Group da yine yatırım turuna katılan büyük firmalar arasındaydı. Lübnanlı Cedar Mundi Ventures, Arab Bank ve İsviçreli emlak devi Switzerland and Investis de yatırım yapan şirketlerdendi.

Taurus’tan yapılan açıklamada ayrıca İsviçre finans regülatörü FINMA’nın da, yatırım turunu onayladığı belirtildi. Şirket kurucularından yapılan açıklamada bu yatırım turunun hisse oranlarında bir değişiklik yaratmadığı da kaydedildi. Kuruculardan Sebastien Dessimoz, “Bu sadece azınlık hisseleri için yapılan bir yatırım turuydu” dedi. Dessimoz ayrıca şirket çalışan sayısını bu sene 60’tan 100’e çıkarmak istediklerini ve büyüme planladıklarını da söyledi.

Credit Suisse şirketinin bir sözcüsü ise yapılan yatırımın sebebinin, Taurus şirketinin hem tokenizasyon hem de saklama hizmetlerindeki tecrübesi olduğunu söyledi. Sözcü ayrıca Credit Suisse’in iki senedir Taurus müşterisi olduğu bilgisini de verdi.

Yorum Bırak