CZ’den Forbes tepkisi: Binance’i FTX ile bir tutmak istiyorlar

ABD’nin en önemli finans medya kuruluşlarından biri olan ve hatta Binance’in geçen sene 200 milyon dolar yatırım yaptığı Forbes’a CZ’den tepki geldi.

Forbes’un, Binance’in müşterilerine bilgi vermeden 1.8 milyar dolarlık teminat fonlarını transfer ettiğine yönelik iddialarına sert çıkan Zhao, kendileriyle alakalı yaratılmak istendiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Saptırılmış gerçekler var”

Bizimle ilgili yaratılmak istenen FUD (4) konusunda gerçekten çok az zaman harcıyorum. Forbes, yine bir FUD haberi yapmış ve içinde suçlayıcı birçok iddia var. Bilerek yanlış yöne saptırılmış gerçekler barındıran haberde, müşterilerimizin gerçekleştirdiği eski blok zinciri işlemleri de mevcut.

“Yatırılan paraları görmüyoruz”

Tron, Amber Group ve Alameda Research’ten bahsediyorlar ama bir borsanın nasıl çalıştığını anlamıyor gibiler… Kullanıcılarımız, fonlarını istedikleri zaman istedikleri şekilde çekebilirler. Ancak müşterilerin fonları çekmesi için, öncelkle para yatırmaları lazım. Yatırılan paralar da blok zincirinde takip edilebilir. Ancak haber metninde yatırılan paraları hiç görmüyoruz.

“Bizi FTX ile aynı yere koymak istiyorlar”

Haberin başlığında bile bizi FTX ile aynı kategoriye koymayı amaçlıyorlar. Ancak biz farklıyız. Biz zaman sınavını geçtik. Aralık ayında kullanıcılarımız milyarlarca dolar çektiler. Ben o dönem Dubai2deydim ve sosyal olarak arkadaşlarımlaydım. Rezerv kanıtını getirdik. Vitalik’in önerisiyle sıfır bilgi kanıtını da kullandık. Kullanıcılarımızın güvenlik ve mahremiyetini ön planada tuttuk.

“Çin kökenimi ön plana çıkarıyorlar”

Binance her zaman kullanıcı fonlarını 1’e 1 oranda tutar. Ama benim Çin kökenimi de yine ön plana çıkarmışlar. Sanki bu çok önemliymiş gibi… Temeli olmayan haberler yazmasından ötürü Forbes konusunda hayal kırıklığı yaşamaya devam ediyorum. Güvenilirliklerini kaybediyorlar.

Yorum Bırak