Davos’taki turuncu “Bitcoin Mercedes” gizemi çözüldü

Şirketler, hükümetler, iş dünyası liderleri, ünlüler ve küresel politikacıların yıllık toplantısı olan Dünya Ekonomik Forumu, bu hafta Davos’un ana caddesi Promenade’deki mağazalar ile kafeleri tam anlamıyla ele geçirdi. Bununla birlikte kripto para şirketleri için durum öyle değil.

Geçtiğimiz sene, bu caddenin her iki tarafı da kripto para şirketlerinin stand ve kiraladıkları dükkanlarla doluydu. Piyasadaki düşüşten sonra artık çok daha az kripto para şirketi bulunuyor.

Gözler ‘turuncu Bitcoin Merecedes’teydi

Öte yandan bu sene bir ‘turuncu Mercedes’ fazlasıyla dikkat çekti. Aracın ikonik rozetinin yerine bir Bitcoin logosu ve tekerleklerin üzerinde “in crypto we trust” (kriptoya güveniyoruz) yazan Mercedes, Davos’taki Promenade Caddesi boyunca Casper Labs tarafından işletilen bir alan olan Blockchain Hub’ın dışına park edildi.

Kime ait olduğu ortaya çıktı

borsası olan “Kuna” yazıyordu.

“Para kaybınızın sorumlusu arabam değil”

Kuna’nın kurucusu Michael Chobanian, CNBC’ye gönderdiği açıklamada otomobilin kendisine ait olduğunu ve kolaylık olsun diye oraya park ettiğini doğruladı.

Chobanian açıklamasında, “Araba orada çünkü bulabildiğim en yakın park yeri burası.” dedi. Ayrıca arabayı eleştirenlere de yanıt verdi.

Chobanian, “Kriptodaki çöküşün benim arabamla ne ilgisi var? Ben 10 yıldır kripto ve finans sektöründeyim. Ne bir şey satıyorum ne de tanıtım yapıyorum. Eğer birileri kötü kararlar verip para kaybettiyse, bu onların hatasıdır, benim arabalarımın değil.” dedi

Yorum Bırak