DCG’den Genesis’in iflas başvurusuna ilişkin açıklama

Kredi şirketi Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’tan (DCG) Genesis’in iflas başvurusuna ilişkin açıklama geldi.

Günlerdir konuşulan Genesis Global’in iflas başvurusu sonunda gerçekleşti. FTX’in iflasından etkilenen şirketler arasında yer alan ve borçlarını ödemek için finansman bulamayan şirketin, Gemini borsasına da 900 milyon dolar borcu olduğu iddia ediliyordu.

Digital Currency Group, Twitter hesabından alt şirketi Genesis’in borç yükü sebebiyle istifasına ilişkin açıklamasını paylaştı.

Açıklamada, iflas başvurusunda bulunma kararının, DCG’den ve Genesis yönetim kurulunda görev yapanlar da dahil olmak üzere tüm çalışanlarından bağımsız olarak alındığı bildirildi.

CoinDesk ve Grayscale’e ne olacak?

DCG ve Grayscale Investments, Foundry Digital, Luno Group, CoinDesk ve TradeBlock Corporation, gibi diğer alt şirketlerinin her zamanki gibi faaliyet göstermeye devam edeceği kaydedildi. Özellikle, spot ve türev işlemlerini yürüten Genesis Global Trading’in normal işlerini sürdüreceğinin altı çizildi.

Genesis alacaklılarıyla temaslar sürüyor

Açıklamada, DCG’nin Genesis Capital’e Mayıs 2023’te ödenmesi gereken yaklaşık 526 milyon dolar ve Haziran 2032’de ödenmesi gereken bir borç senedi kapsamında 1.1 milyar dolar borcu bulunduğu bilgisi yinelendi. DCG’nin, Genesis Capital’e olan yükümlülüklerini yeniden yapılandırma sürecinde ele alma niyetinde olduğu belirtildi. Herhangi bir yeniden yapılandırmanın nihai olarak iflas mahkemesinin onayına tabi olacağı da vurgulandı.

Son olarak DCG’nin, tüm taraflar için dostane bir çözüme ulaşmak amacıyla Genesis Capital ve alacaklılarıyla temaslarını sürdürmekte olduğu bildirildi.

Yorum Bırak