Deneyimli kripto yatırımcıları gelecekten emin: Paxos anketi

Paxos şirketinin yaptığı son ankete göre kripto para piyasalarının tecrübeli yatırımcıları, son yaşanan düşüşlerden hiçbir şekilde etkilenmediklerini belirttiler. %75’lik kısım kripto paraların geleceğinden ya “emin” ya da “çok emin” olduklarını söylerlerken, %72’lik kısım ise ya “az endişesi olduğunu” ya da “hiçbir şekilde endişe duymadığını” söyledi.

Son 3 yılda kripto alanlar…

Paxos şirketinin Pollfish araştırma şirketine yaptırdığı ve 5000 kişiye soruların sorulduğu ankette, katılımcılar da belli filtrelerden geçirilerek seçildi. Her katılımcının son 3 yılda kripto para almış olması gerekmesinin yanı sıra, ev hanesinin yıllık en az 50 bin dolar gelir elde ediyor olması ve kişilerin de 18 yaş ve üzerinde olması zorunlu tutuldu.

Yarıdan fazlası aracı kurumlara güveniyor

Ankette, kripto para borsaları ve bankalar gibi aracı kurumlara güven duyulup duyulmadığı da soruldu. Katılımcıların %54’lük kısmı FTX ve Terra LUNA gibi çöküşlere ve diğer platformların iflaslarına rağmen bu tür aracı kurumlara güvenmeye devam ettiklerini ifade ettiler.

Yatırım, kredi kartı puanları ve alışveriş…

Ankete katılanların en çok tercih ettiği kullanım alanlarında; %42 mal ve hizmet alımları, %38 kredi kartı sadakat programları, %52 uzun dönemli yatırım, %36 günlük al-sat yer aldı. Ayrıca katılımcıların %16’sı ABD dışındaki borsaları kullandığını belirtti. Buna sebep olarak ise ABD dışı borsalarının kullanımının kolay olması gösterildi.

Yorum Bırak