Dünyanın aradığı “Kripto kraliçesi” öldürüldü mü? Polisin evinde bulundu!

FBI ve Avrupa’nın en çok arananlar listesinde bulunan ve “Kripto kraliçesi” olarak da bilinen Ruja Ignatova’nın 2018 yılında öldürüldüğü iddia edildi. Bulgar medyasından Bird’ün haberine göre, Ignatova 2018 yılında bir uyuşturucu baronunun teknesindeyken, kendisine yakın olan biri tarafından bu baronun emriyle öldürüldü.

“Cesedi denize atıldı”

Yapılan haberde cinayetle ilgili bilgilerin, öldürülen bir Bulgar polis memuruna ait olan eşyalar arasında bulunan belgelerde görüldüğü yazıldı. Bir muhbirin ifadelerine dayanan belgelere göre Ignatova, Yunanistan ile İtalya arasındaki İyon Denizi’ndeki bir teknede öldürüldü ve cesedi de denize atıldı. Haberde ayrıca ilginç bir “tesadüf”ten de bahsedildi ve OneCoin dolandırıcılığındaki rolünden ötürü Ignatova’nın o dönemki erkek arkadaşı olan Gilbert Armenta’nın da, o günlerde 5 yıl cezaya çarptırıldığı ve hapse gönderildiği kaydedildi.

FBI ödülü talep görmedi

Ignatova’yı öldürdüğü belirtilen ve kimliği açıklanmayan kişinin ise, OneCoin ile bir ilgisinin olup olmadığı bilinmiyor. Belgelerde ayrıca Ignatova’nın öldürüldüğü esnada sarhoş olduğu da iddia ediliyor. Soruşturmayı yürüten kurumlardan daha önce yapılan açıklamada Ignatova’nın kimliğini ve yüzünü değiştirmiş olabileceği ifade ediliyordu. FBI’ın da Ignatova’nın yerini ihbar eden kişi ya da kişiler için 100 bin dolarlık bir ödülü bulunuyor ancak kuruma bu konuda şu ana kadar hiçbir talep gelmedi.

Bir süre önce Londra’da satılan lüks bir gayrimenkulün Ignatova’ya ait olduğu belirtilmişti. Ancak satış işleminin ise Ignatova dosyasını yürüten Alman savcılığı tarafından başlatıldığı ortaya çıkınca, satışın arkasında “Kripto kraliçesi”nin olmadığı anlaşılmıştı.

Yorum Bırak