dYdX, 156 milyon dolarlık token kilit açılımını erteledi

Merkeziyetsiz borsa dYdX’in ’ı DYDX için endişelenilen kilit açılımında kısmi olarak geri adım atılıyor. The Block’un haberine göre, daha önce programlanan, şubat ayındaki 156 milyon dolarlık kilit açılımı, aralık ayına ertelendi. Bu sayede, 3 Şubat 2023’te dolaşıma girmesi beklenen token sayısı, önemli ölçüde azalmış olacak.

Azaltılan token’lar negatif etkiyi azaltacak

Borsa, önümüzdeki ay için yatırımcılara, topluluk üyelerine ve projenin kasasına ayrılmış olan 282 milyon dolar değerindeki 150 milyon token’ı serbest bırakarak mevcut arzı iki katına çıkarmayı planlıyordu. Yatırımcılar için kilitlerin açılmasının ertelenmesi bu miktarı 83 milyon token (yaklaşık 156 milyon dolar) azaltarak etkinin önemli bir kısmını yıl sonuna kaydıracak.

dYdX nedir?

dYdX, sürekli vadeli işlem sözleşmeleri de sunan, genellikle “DEX” olarak bilinen merkeziyetsiz bir türev işlem borsası. Yatırımcılar, dYdX’i kullanarak token’ları açığa satabiliyor, kredili işlemler yapabiliyor ya da yatırdıkları token’lar üzerinden faiz/ödül kazanabiliyorlar. Protokolün uzun vadeli hedefi, geliştirme ekibi de dahil olmak üzere tek bir kişi veya kuruluşun protokolün temel işlevleri üzerinde kontrol sahibi olmadığı, tamamen merkeziyetsiz bir türev borsası oluşturmak.

Yorum Bırak