Elon Musk özel yapay zeka ekibi kuruyor: Ünlü isimle görüşmeler başladı

Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın son haftalarda birçok kez yapay zeka konusunda araştırma yapan önemli kişilerle bir araya geldiği belirtildi. The Information’ın haberine göre; OpenAI şirketinin oluşturduğu ChatGPT programına alternatif bir uygulama geliştirmek isteyen Musk, bu konuda yeni bir araştırma labaratuvarı da kurmak istiyor.

Özel ekip için görüşmeler başladı

Musk’ın bu anlamda görüştüğü en önemli isimlerden birinin de, Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’e bağlı DeepMind AI biriminden kısa süre önce ayrılan Igor Babuschkin olduğu ifade edildi. İkilinin birkaç kez bir araya geldiği ve bir ekip oluşturma konusunda istişarelerde bulunduğu kaydedilirken, şu an için ise somut bir plân üzerinde anlaşılmadığı belirtiliyor.

“Henüz Musk için çalışmıyorum”

Konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilere dayandırılan haberde ayrıca, Babuschkin’in henüz Musk ile tam bir anlaşmaya varmadığı ve Musk şirketlerinden biri için çalışmadığını söylediği belirtildi.

Bilindiği üzere Elon Musk, Silikon Vadisi’nin ünlü yatırımcılarından Sam Altman ile birlikte OpenAI şirketinin kurucularından biriydi. 2015’te kurulan şirketteki hisselerini 2018’de alan ve ayrılan Musk, ChatGPT’nin ciddi şekilde ilgi gördüğü aralık ayında “ChatGPT korkutucu derecede iyi. Hem tehlikeli hem de güçlü bir bir yapay zeka döneminden çok da uzak değiliz1 demişti.

Yorum Bırak