Elon Musk’a Dogecoin sözü hatırlatıldı: Bir yıl sonra “geçerli” dedi

Twitter CEO’su ve Tesla’nın patronu Elon Musk, McDonald’s’ın Dogecoin’i kabul etmesi durumunda televizyonda McDonalds hamburgeri yeme sözünün arkasında durduğunu ifade etti. Hatırlanacağı üzere Musk, 25 Ocak 2022’de Twitter hesabından attığı tweet’te “McDonalds, Dogecoin’i kabul ederse TV’de bir ‘happy meal’ yiyeceğim.” demişti. Happy Meal, 1979’dan bu yana McDonalds tarafından satılan bir çoçuk menüsü.

McDonalds, henüz Dogecoin’i kabul etmezken Musk’a bir yıl sonra bu tweet’i hatırlatıldı. Bir Twitter kullanıcısı, “Bu teklif hala geçerli mi?” diyerek bir yıl önce paylaşılan tweet’in ekran görüntüsünü paylaştı. Musk ise yanıt olarak bir emoji kullanıp teklifinin hala geçerli olduğunu vurguladı.

Elon Musk, uzun yıllardır Dogecoin’i destekliyor. Hatta bu desteği, onun “Dogecoin babası” anlamına gelen “Dogefather” lakabıyla anılmasına bile yol açtı. Musk’ın Dogecoin’e olan desteği, yalnızca tweet’leriyle sınırlı kalmadı. Dogecoin Vakfı’nın danışma kurulunda yer alan Musk, ayrıca şirketi Tesla’nın Dogecoin’i bazı ürünlerinde bir ödeme yöntemi olarak kabulünü sağladı. Musk’ın diğer şirketi SpaceX de bir uzay görevi için ödeme olarak Dogecoin’i kabul etmişti. Yine de Dogecoin, piyasaların genelinde yaşanan düşüşlerden dolayı 2021’den bu yana büyük değer kaybına uğradı. 2021’in mayıs ayında 0.74 doları gören kripto para, bugün bu seviyenin yüzde 88 altında, 0.089 dolardan alıcı buluyor.

Yorum Bırak